Pobili nastoletniego Kurda na przystanku autobusowym. Brytyjska policja aresztowała 9 osób

Świat
Pobili nastoletniego Kurda na przystanku autobusowym. Brytyjska policja aresztowała 9 osób
Zdj. ilustracyjne, Fot. Flickr/Ray Forster/CC BY-ND 2.0

Brytyjska policja poinformowała w poniedziałek, że aresztowała dziewięć osób w związku z "brutalnym atakiem" w południowym Londynie na nastoletniego mężczyznę ubiegającego się o azyl. 17-latek jest w stanie ciężkim.

Śledczy, którzy traktują incydent jako przestępstwo z nienawiści, poinformowali, że 17-letni Kurd z Iranu ma poważne obrażenia głowy wskutek brutalnego pobicia. Do ataku doszło w piątek tuż przed północą, gdy nastolatek czekał na przystanku autobusowym z dwoma przyjaciółmi niedaleko pubu w Croydon, dzielnicy Londynu położonej w południowej części miasta.

 

- Podejrzani spytali ofiarę, skąd pochodzi, a gdy ustalili, że jest osobą ubiegającą się o azyl, zaczęli za nim biec i rozpoczęli brutalny atak - poinformował inspektor Gary Castle. - Mężczyzna ma ostre obrażenia głowy i twarzy w wyniku tego ataku, podczas którego wielokrotnie był uderzany w głowę przez dużą grupę napastników - dodał. Ataku dokonało około 20 mężczyzn.

 

Nastolatek przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, ale stabilnym; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podała policja.

 

Burmistrz Londynu Sadiq Khan zapowiedział, że sprawcy ataku zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie