Linie lotnicze omijają zakaz Trumpa. Qatar Airways wypożyczą laptopy

Świat
Linie lotnicze omijają zakaz Trumpa. Qatar Airways wypożyczą laptopy
Qatar Airways

Qatar Airways ogłosiły, że od poniedziałku pasażerowie klasy biznes będą mogli korzystać z laptopów wypożyczonych od przewoźnika. To odpowiedź na zakaz wnoszenia na pokład samolotów lecących do USA większych urządzeń elektronicznych ogłoszony przez administrację Donalda Trumpa.

Zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych większych niż telefon (np. laptop, tablet) na pokład samolotów obowiązuje pasażerów podróżujących z 10 lotnisk w 8 krajach na Bliskim Wschodzie do USA. Przedstawiciele administracji prezydenta USA Donalda Trumpa poinformowali, że wprowadzenie zakazu podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

 

Darmowa godzina Wi-Fi

 

Jedne z linii lotniczych objętych restrykcjami to Qatar Airways. Przewoźnik zaoferował darmowe laptopy dla pasażerów klasy biznes, które będzie można otrzymać przy wejściu do samolotu.

 

Urządzenie ma dostęp do bezpłatnej godziny połączenia Wi-Fi. Jeśli pasażer będzie chciał korzystać z internetu przez cały lot, musi zapłacić 5 dolarów.

 

"Naprawdę rozumiemy, jak ważne jest, aby móc pracować na pokładzie naszego samolotu" - powiedział prezes Qatar Airways Akbar Al Baker.

 

Zabezpieczą "zabronioną" elektronikę

 

Jak poinformowano w komunikacie, Qatar Airlines zbierze również od pasażerów zabronioną na mocy nowego zakazu elektronikę. Urządzenia zostaną oznaczone, zabezpieczone, zapakowane jako bagaż, a następnie bezpiecznie zwrócone pasażerom po ich przylocie do USA.

 

CNN, Qatar Airways

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie