Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze S8 w Łódzkiem. Prawdopodobnie zawinił brak ostrożności w czasie zmiany pasa

Polska

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku wypadku do jakiego doszło na drodze S8 w Łódzkiem między węzłami Rzgów a Łódź Południe w kierunku Warszawy - poinformował Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łódzka policja poinformowała, że do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas manewru zmiany pasa ruchu, który wykonywał 64-letni kierowca z Wrocławia.

- Około godziny 5 nad ranem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, 226 kilometrze drogi ekspresowej S8 pomiędzy Pabianicami a Rzgowem w pobliżu miejscowości Babichy - poinformowała aspirant Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Zderzyły się Volkswagen Passat i Ford Ka.

 

- Kierujący fordem 64-letni mieszkaniec Wrocławia najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności podczas manewru zmiany pasa ruchu i zderzył się z volkswagenem. Tak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. Wskutek tego wypadku kierowca forda zmarł mimo reanimacji. Zginęła także 63-letnia pasażerka tego samochodu - poinformowała asp. Aneta Sobieraj.

 

Dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala na badania.

 

Droga na tym odcinku był zamknięte przez ponad 2 godziny.

 

Około godz. 8:30 został udrożniony pas awaryjny w kierunku Warszawy i policja wznowiła częściowo ruch na tym odcinku. Korek rozładował się po upływie 40 minut.

 

 

PAP

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie