Ostatnie dni wolności syna Pelego. Trafi do więzienia na prawie 13 lat

Świat
Ostatnie dni wolności syna Pelego. Trafi do więzienia na prawie 13 lat
Facebook/Santos Futebol Clube

Sąd w Sao Paulo nakazał wykonanie wyroku 12 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności orzeczonego wobec Edinho, syna legendarnego brazylijskiego piłkarza Pelego, za handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Ma on trafić do zakładu karnego w przyszłym tygodniu.

W 2014 roku Edinho został skazany na 33 lata więzienia w związku z tymi zarzutami. Dwa miesiące temu sąd apelacyjny zmniejszył jednak karę, ale 46-letni syn Pelego po odwołaniu adwokata pozostał na wolności.

 

W przeszłości Edinho wielokrotnie miał problemy z prawem. W 1999 roku został skazany na sześć lat więzienia za to, że jadąc z nadmierną szybkością po ulicach Santosu spowodował śmierć motocyklisty. Wypadek zakwalifikowano jako nieumyślne zabójstwo. Po apelacji został uniewinniony z tego zarzutu.

 

Za kratki ponownie trafił w 2005 roku, kiedy policja rozpracowała gang handlarzy narkotyków. Ostatecznie Edinho uniknął surowej kary i spędził w więzieniu tylko sześć miesięcy. Przyznał się jedynie do zażywania narkotyków i zgodził się poddać leczeniu.

 

Edinho był bramkarzem Santosu, klubu, w którym przez prawie całą karierę grał jego słynny ojciec. W 2015 roku krótko pełnił funkcję trenera drugoligowego wówczas klubu Mogi Mirim.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie