Około 40 dzieci w szpitalu. Zatruły się w przedszkolu

Polska
Około 40 dzieci w szpitalu. Zatruły się w przedszkolu
Polsat News

"W Gminnym Przedszkolu w Chotomowie doszło wśród dzieci do zatrucia pokarmowego. Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała Salmonella lub bakteria E.coli" - poinformowała w niedzielę na portalu społecznościowym Gmina Jabłonna. Sprawę bada Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny.  

Gmina poinformowała, że w szpitalach przebywa około 40 dzieci. Dodała, że zabezpieczono próbki żywności, które pozwolą poznać źródło zatrucia.

 

Z oświadczenia wynika, że w poniedziałek, w budynku przedszkola zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Placówka będzie zamknięta.

 

Dla dzieci, które tego dnia nie będą mogły zostać w domu, zostanie zorganizowana opieka przedszkolanek w szkole podstawowej w Chotomowie. Jednocześnie zwrócono się z prośbą do rodziców, że jeśli mogą zapewnić w poniedziałek opiekę dzieciom, to niech pozostaną one w domu.

 

Przedszkole - jak zapowiada Jabłonna - najprawdopodobniej będzie czynne we wtorek; przez kilka dni, posiłki będą dostarczane przez firmę kateringową.

 

"Podjęliśmy wszystkie możliwe kroki w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - zapewniła podwarszawska gmina.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie