Majątek córki i zięcia Trumpa ma wartość 741 mln dolarów

Świat
Majątek córki i zięcia Trumpa ma wartość 741 mln dolarów
PAP/EPA/ANDREW HARRER

Majątek Ivanki Trump, córki prezydenta Trumpa i jej męża Jareda Kushnera, zatrudnionych w Białym Domu, wynosi 741 mln dolarów (ok. 2,9 miliarda zł) - poinformowały amerykańskie media w sobotę. Komentatorzy mówią o możliwym konflikcie interesów.

W deklaracji majątkowej Jared Kushner podał ponadto, że dochody jego żony z jej udziałów w Trump International Hotel, od stycznia 2016 do marca 2017, wyniosły "pomiędzy 1 mln do 5 mln dolarów".

 

Informacje o majątku córki i zięcia Trumpa pochodzą z ich zeznań finansowych.

 

36-letni Jared Kushner, od czasu kampanii wyborczej jeden z najbliższych doradców Donalda Trumpa, w ubiegły poniedziałek został mianowany szefem nowopowstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu. Kushner, który tak jak jego teść dorobił się sporego majątku na rynku nieruchomości, bezpośrednio podlega prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

 

Doradczyni prezydenta

 

35-letnia Ivanka Trump, poinformowała w ubiegłą środę, że została zatrudniona jako doradczyni prezydenta. Ivanka Trump wydała wtedy oświadczenie, w którym poinformowała, że uwagi na "możliwy konflikt etyczny wynikający z podjęcia pracy w Białym Domu" zdecydowała się nie pobierać żadnego wynagrodzenia.

 

Amerykańskie media po opublikowaniu deklaracji majątkowych Ivanki i jej męża, zwróciły uwagę, że córka prezydenta nadal posiada udziały w hotelu Trump International położonym kilka kroków od Białego Domu.

 

Możliwy konflikt interesów

 

Fakt, że Ivanka Trump czerpie zyski z udziałów w hotelu położonym w pobliżu Białego Domu, zdaniem komentatorów, rodzi podejrzenia o konflikt interesów.

 

Przepisy regulujące działalność rządu federalnego wymagają złożenia deklaracji o stanie majątkowym od wszystkich urzędników wysokiego i średniego szczebla w momencie podjęcia pracy. Obowiązek ten obejmuje także osoby, które - jak córka prezydenta - nie pobierają wynagrodzenia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie