Szef grupy przestępczej przed policją ukrył się w gołębniku

Polska

Zabezpieczenie 44 automatów do gier, mienia o wartości 350 tys. złotych i zatrzymanie 8 osób - to finał akcji przeprowadzonej przez policjantów kieleckiego CBŚP. Gangsterzy zarabiali na automatach do gier hazardowych, które wstawiali do kieleckich lokali. Zatrzymano także lidera grupy, który przed policją ukrył się w... gołębniku.

Gangsterzy wstawiali swoje automaty do lokali w województwie świętokrzyskim. Urządzenia nie miały koncesji i nie były nigdzie rejestrowane. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że grupa faktycznie działała w Kielcach i okolicach od połowy 2016 roku.

 

W tym samym czasie, kilkanaście ekip policyjnych pojawiło się w ustalonych miejscach. Funkcjonariusze kieleckiego CBŚP byli wspierani przez kolegów z Radomia, Łodzi, Krakowa i Katowic oraz funkcjonariuszy służb podległych ministerstwu finansów.

 

Gangsterzy byli zaskoczeni

 

Policjanci  znali kryminalną przeszłość lidera grupy i jednego z jej członków. Podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać broń i dlatego ich zatrzymanie powierzono antyterrorystom. Akcja przebiegała w sposób dynamiczny, ale zaskoczeni gangsterzy nie stawiali oporu.

 

Kiedy funkcjonariusze CBŚP weszli na posesję, którą zamieszkiwał lider grupy - nikogo nie zastali. Policjanci podejrzewali, ze meżczyzna ukrył się przed nimi, Szczegółowo przeszukali teren. Okazało się, że boss organizacji jest również hodowcą gołębi i wśród swoich "podopiecznych" próbował ukryć się przed funkcjonariuszami.

 

Tymczasowe areszty

 

Policjanci przeszukali lokale zamieszkane przez zatrzymanych i te, w których znajdowały się automaty do gier. Zabezpieczyli 44 maszyny hazardowe i pieniądze oraz samochody o wartości 350 tys. złotych.

 

W Prokuraturze Okręgowej w Kielcach, członkowie gangu usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, za co może trafić do więzienia na 10 lat.

 

Szef gangu i jeden z członków zostali tymczasowo aresztowani. Wobec pozostałych zatrzymanych, prokurator zastosował dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

 

polsatnews.pl

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze