Premier: są ministrowie, którzy będą musieli poprawić swoją pracę

Polska
Premier: są ministrowie, którzy będą musieli poprawić swoją pracę
PAP/Rafał Guz

Premier Beata Szydło powiedziała, że w jej rządzie są ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę. Podkreśliła, że dla rządu najważniejsze jest skoncentrowanie się na przeprowadzeniu reform.

- Na bieżąco rozmawiam z moimi ministrami; są tacy ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę, dlatego, że uważam, iż to jest konieczne w tej chwili. Natomiast najważniejsze jest to, żebyśmy się skoncentrowali na przeprowadzeniu reform, które przed nami są - powiedziała szefowa rządu w piątek w Programie I Polskiego Radia.

 

Zapewniła, że ocena ministrów "biegnie" na bieżąco. - Tu również wyciągam wnioski - zapewniła premier.

 

- Musimy zrobić wszystko, aby wygrać kolejne wybory, bo to jest nasz cel. Potrzebna jest konsekwencja, pokora, wyciągnięcie wniosków z tego, co robimy, jak działamy - podkreśliła premier.

 

Ocena Waszczykowskiego

 

Na uwagę dziennikarza, że najwięcej ocen negatywnych w jej rządzie zbierają szefowie MON Antoni Macierewicz i MSZ Witold Waszczykowski, premier powiedziała, że ci ministrowie mają niełatwy odcinek pracy.

 

- Uważam, że te oceny, które pojawiają się w mediach na ich temat, są (ocenami) niesprawiedliwymi - podkreśliła.

 

Szydło uznała, że Waszczykowski jest obecnie jednym z najbardziej zapracowanych ministrów i ma "najtrudniejszy odcinek - zmiany, które następują w Unii Europejskiej".

 

- Pan minister podejmuje działania, które oceniam pozytywnie z punktu widzenia naszych interesów - zapewniła szefowa rządu. Jak dodała, szczyt w Rzymie pokazał, że polska dyplomacja jest skuteczna.

 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie