Poważne utrudnienia na A4 - apel wojewody opolskiego

Polska
Poważne utrudnienia na A4 - apel wojewody opolskiego
Polsat News

W pobliżu Opola, w wyniku wypadku cysterny ze skroplonym tlenem, w obydwu kierunkach jest zablokowana autostrada A4. Wojewoda opolski w specjalnym komunikacie prosi o korzystanie z objazdów, a mieszkańców stolicy regionu z komunikacji publicznej.

Ciężarówka z cysterną zawierającą skroplony tlen wypadła na pobocze. Trwa akcja wypuszczania gazu do atmosfery. Wypadek spowodował poważne utrudnienia dla korzystających z autostrady w okolicach Opola.

 

W specjalnym komunikacie do mediów wojewoda opolski informuje, że wyznaczono objazd przez miasto Opole. Dla osób podróżujących w kierunku Katowic zalecany jest zjazd na węźle Brzeg i przez Nysę, Kędzierzyn-Koźle powrót na autostradę A4 w miejscowości Ujazd (węzeł drogowy Łany). Jadącym w kierunku Wrocławia proponuje się objazd tą samą trasą.

 

"W związku z występującymi utrudnieniami i nasileniem ruchu drogowego mieszkańcy Opola proszeni są o uwzględnienie występujących utrudnień podczas planowania wyjazdów i korzystanie z komunikacji publicznej" - napisano w komunikacie wojewody.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie