Kurtuazja na najwyższym szczeblu. Zobacz, jak Duda i Macierewicz "przepuszczali się" w drzwiach

Polska
Kurtuazja na najwyższym szczeblu. Zobacz, jak Duda i Macierewicz "przepuszczali się" w drzwiach
Grzegorz Jakubowski/KPRP

W trakcie piątkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON Antonim Macierewiczem doszło do zabawnej sytuacji. Wchodząc do sali w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zarówno prezydent i minister wymieniali się uprzejmościami, przez dłuższą chwilę wzajemnie ustępując sobie pierwszeństwa w drzwiach. - Gość w dom - powiedział w końcu prezydent, czym nakłonił ministra, aby wszedł jako pierwszy.

Nagranie opublikował na Twitterze Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta. Po słowach "Gość w dom" słychać sentencję "Bóg w dom", którą najpewniej dopowiedział już nie prezydent, ale inny z uczestników spotkania.

 

"Gość w dom, masło do kredensu"

 

Jeszcze inny błyskawicznie dodał: "masło do kredensu", co jest przeróbką staropolskiego powiedzenia.

 

 

Spotkanie ministra Macierewicza z prezydentem było pierwszym po serii pism, jakie wymienił on z prezydentem ws. aktualnej sytuacji w polskich siłach zbrojnych.

 

Zostało ono zapowiedziane przez dyrektora prezydenckiego biura prasowego Marka Magierowskiego, który jakiś czas temu poinformował, że prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami szefa MON na pisma, które skierował do niego prezydent, i nosi się z zamiarem kontynuowania korespondencji.

 

Pisma dotyczyły braku obsady stanowisk attaché obrony m.in. w USA i Wielkiej Brytanii oraz tworzenia Wielonarodowego Dowództwa Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

 

Rozmawiali bez świadków

 

Prezydent odbył dziś rozmowę w cztery oczy z Antonim Macierewiczem. - Rozmawialiśmy o kwestii obsady wakujących przez dłuższy czas stanowisk attachés w różnych krajach, przede wszystkim w krajach sojuszniczych. Ta sprawa jest realizowana - powiedział po spotkaniu z  prezydent Duda.

 

polsatnews.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie