W trakcie pościgu wyrzucał przez okno amfetaminę. Diler zatrzymany w Lesznie

Polska
W trakcie pościgu wyrzucał przez okno amfetaminę. Diler zatrzymany w Lesznie
KPP Gostyń

32-letni mężczyzna uciekając samochodem przed policją, próbował zepchnąć radiowóz z drogi. W trakcie ucieczki przez okno wyrzucał woreczki z białym proszkiem. Na obrzeżach Leszna porzucił auto w lesie, zaczął uciekać pieszo i wsiadł do miejskiego autobusu, gdzie go zatrzymano. Po przeszukaniu auta i zebraniu wyrzuconych przez mężczyznę woreczków okazało się, że wiózł on ok. 1,5 kg amfetaminy.

Policjanci z Gostynia (woj. wielkopolska) przyznają, że mężczyzna był wcześniej pod ich obserwacją. Podejrzewano go o handel narkotykami. Śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że 32-latek dostarcza narkotyki na gostyński rynek.


Do próby zatrzymania podejrzanego doszło na drodze krajowej pomiędzy Gostyniem a Lesznem. Gdy podejrzanemu dano znak, by zatrzymał się do kontroli, kierowca rovera gwałtownie przyspieszył. Wezwano posiłki, do pościgu szybko dołączył drugi radiowóz. Nie starano się jednak zatrzymać uciekiniera za wszelką cenę, gdyż desperat szalał na drodze, zajeżdżał innym drogę, wyprzedzał na "trzeciego".

 

Mężczyznę zatrzymano dopiero, gdy na przedmieściach Leszna skręcił do lasu, porzucił samochód i dobiegł do przystanku, gdzie wsiadł do autobusu.


Mężczyźnie za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Polsat News

jop/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie