PiS przedstawił program obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Polska
PiS przedstawił program obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Polsat News

W ramach obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano m.in. wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Odbędzie się Marsz Pamięci.

Uroczystości 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozpoczną się od mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele seminaryjnym - wynika z programu zamieszczonego w piątek na stronie internetowej PiS.

 

O godz. 8.41 odbędzie się apel pamięci przed Pałacem Prezydenckim. Przywołane zostaną nazwiska wszystkich, którzy zginęli w katastrofie.

 

Po południowej modlitwie Anioł Pański zaplanowano koncerty, wyświetlane będą filmy.

 

Wystąpienia prezydenta Dudy i Jarosława Kaczyńskiego 

 

O godz. 16.30 przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

 

Wieczorem o godz. 19 w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza św. Po niej spod Bazyliki pod Pałac Prezydencki przejdzie Marsz Pamięci.

 

O godz. 21 przed Pałacem Prezydenckim, po apelu pamięci, wystąpi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

PAP

 

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie