Zwłoki ojca i córki w pustostanie. Wszczęto śledztwo

Polska

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie (Mazowieckie) wszczęła śledztwo w sprawie odnalezionych w miejscowości Lubików zwłok mężczyzny i jego 8-letniej córki. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż dziewczynka została zabita, a jej ojciec popełnił samobójstwo.

Zwłoki obojga odnalazł dziadek dziewczynki w minioną środę w opuszczonych zabudowaniach - to ok. 2 km od miejsca zamieszkania dziewczynki i jej matki, która wcześniej zgłosiła zaginięcie córki.

 

Zabójstwo przez powieszenie

 

- Śledztwo zostało wszczęte wobec przyjętych dwóch kwalifikacji prawnych. Pierwsza to zabójstwo dziewczynki poprzez powieszenie. Druga dotyczy targnięcia się mężczyzny na własne życie, także poprzez powieszenie - powiedziała w czwartek rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

 

Jak zaznaczyła, przyjęta w przypadku śmierci mężczyzny kwalifikacja prawna, obejmuje także możliwość namowy do samobójstwa lub udzielenia przy tym pomocy. - Nie ma na tę chwilę takich dowodów, ale wykluczyć tego nie możemy - wyjaśniła prokurator.

 

Dodała, że oględziny w miejscu znalezienia zwłok mężczyzny i jego córki prowadzono w środę do późnych godzin nocnych z udziałem biegłych medycyny sądowej.

 

Ustalanie motywów

 

Śmigielska-Kowalska poinformowała, iż ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna odebrał dziewczynkę od jej matki, za jej zgodą, w niedzielę - oboje, ojciec i córka mieli świętować jej ósme urodziny.

 

Ponieważ dziewczynka nie wróciła do domu w uzgodnionym wcześniej terminie, matka poinformowała o tym policję w poniedziałek. Z kolei ojciec mężczyzny, dziadek dziewczynki, rozpoczął poszukiwania oboga. Ich zwłoki odkrył na strychu opuszczonego budynku w środę w południe.

 

- Biegli, będący na miejscu, gdzie odkryto zwłoki, określili wstępnie, że przypuszczalnie do zgonu doszło co najmniej 24 godziny przed ich znalezieniem. To dopiero początek śledztwa. Wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym motywy, będą szczegółowo ustalane - podkreśliła Śmigielska-Kowalska. Jeszcze w czwartek zaplanowano sekcję zwłok mężczyzny i jego córki.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie