Prezydent: przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo

Polska
Prezydent: przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo
PAP/Piotr Polak

Obecna władza realizuje proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i bezpieczeństwa - powiedział w czwartek podczas spotkania z mieszkańcami Staszowa (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że czwartkowa wizyta w Elektrowni Połaniec była dla niego momentem ogromnej satysfakcji. - Z radością usłyszałem od prezesa zarządu: panie prezydencie dwa tygodnie temu zakończyliśmy proces przejmowania tej spółki, tego zakładu z powrotem w ręce Rzeczypospolitej - powiedział Duda.

 

Prezydent mówił "o kłamstwie opowiadanym w latach dziewięćdziesiątych" - "że przyjdzie zagraniczny inwestor i będzie lepiej, będzie lepiej zarządzał, będzie lepiej wszystko funkcjonowało, i generalnie, jeśli wszystko sprzedamy, to będzie lepiej".

 

"Realizujemy proces przywracania lokalnego potencjału"

 

- Nikt nie zadba o nasze interesy tak, jak my potrafimy o nie zadbać, na swojej ziemi - powiedział Duda. - Z podniesioną głową mogę powiedzieć, że obecna władza, w tym ja, ten właśnie proces także tu, w Świętokrzyskiem, realizuje - proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i proces przywracania bezpieczeństwa. Energetyka to kwestia bezpieczeństwa - powiedział prezydent.

 

Elektrownia Połaniec zlokalizowana w Zawadzie (Świętokrzyskie) od połowy marca należy do kontrolowanej przez Skarb Państwa Enei, która kupiła ją od francuskiej firmy Engie. To jedna z młodszych elektrowni systemowych w kraju oraz największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Firma nosi teraz nazwę Enea Elektrownia Połaniec (Enea Połaniec).

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie