Górnik miał oparzone 80 proc. powierzchni ciała. Otrzyma 800 tys. zł zadośćuczynienia

Polska
Górnik miał oparzone 80 proc. powierzchni ciała. Otrzyma 800 tys. zł zadośćuczynienia
Polsat News

541 tys. zł dodatkowego zadośćuczynienia otrzyma górnik, który w październiku 2014 r. został ciężko poparzony w kopalni Mysłowice-Wesoła - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Katowicach. Razem z wcześniej przyznaną kwotą poszkodowany otrzyma ok. 800 tys. zł.

Sąd I instancji przyznał poszkodowanemu milion zł, sąd odwoławczy obniżył więc łączną kwotę zadośćuczynienia o 200 tys. zł

 

W wyniku zapalenia metanu w mysłowickiej kopalni 5 górników zmarło, a ok. 30 zostało poszkodowanych. Górnik, który wytoczył proces KHW, do którego należy kopalnia, był jednym z najciężej rannych - miał oparzone 80 proc. powierzchni ciała oraz drogi oddechowe. Przeszedł ponad 20 operacji i długotrwałą rehabilitację.

 

"Brak mi słów"

 

Górnik pozwał Katowicki Holding Węglowy (KHW), domagając się pierwotnie 800 tys. zł, a później miliona złotych. Tyle zasądził Sąd Okręgowy w Katowicach. Od wyroku odwołał się KHW uznając, że to kwota rażąco wysoka.

 

- Brak mi słów, nie chcę o tym rozmawiać - powiedział po ogłoszeniu wyroku poszkodowany. Jego pełnomocnik mec. Michał Konieczyński powiedział, że chociaż można być rozczarowanym tym wyrokiem, jako zawodowy prawnik musi się z nim pogodzić. Nie wykluczył jednak kasacji do Sądu Najwyższego.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie