Włoch, były kierowca Formuły 3, złapany w Skarżysku-Kamiennej. Plaga piratów drogowych

Polska

49-letniego kierowcę Mini Coopera, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h zatrzymano w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Okazało się, że w przeszłości brał udział w wyścigach Formuły 3. To jeden z wielu kierowców, którzy w ostatnich dniach zostali zatrzymani za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym - alarmuje policja.

Obywatel Włoch został zatrzymany w poniedziałek około godziny 9 na drodze krajowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci prowadzący kontrolę prędkości zauważyli nadjeżdżającego od strony Radomia Mini Coopera. Kierowca auta przekroczył ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 117 km/h.

 

Kierowca wyścigowy stracił prawo jazdy


49-letni kierowca przyznał, że jest kierowcą wyścigowym, w przeszłości brał udział w wyścigach m.in. Formuły 3. Za popełnione wykroczenie zatrzymano mu prawo jazdy, został również ukarany mandatem.


Jeszcze większą prędkość przy ograniczeniu do 50 km/h rozwinął w niedzielę tuż po godzinie 21:00 młody mieszkaniec powiatu strzeleckiego (woj. opolskie). Policjanci zatrzymali 22-latka do kontroli drogowej w Warmątowicach. 

 

Nagranie na wideorejestratorze pokazało, że młody kierowca BMW jechał w terenie zabudowanym 125 km/h. Podobnie jak w przypadku obywatela Włoch, pożegnał się z prawem jazdy i został ukarany mandatem.

 

Jechał zbyt szybko i miał 2 promile alkoholu


Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali podczas kontroli prędkości na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Białogórze kierowcę samochodu ciężarowego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Kierowca, 44-letni mieszkaniec Nowej Rudy, miał ponadto 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka kara finansowa.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie