Przez rok myśleli, że biorą udział w reality show. Tymczasem... program zdjęto z anteny

Kultura
Przez rok myśleli, że biorą udział w reality show. Tymczasem... program zdjęto z anteny
Channel4

Dziesięć osób spędziło rok na odludziu myśląc, że biorą udział w brytyjskim reality show "Eden". Nie mieli pojęcia, że program od kilku miesięcy nie jest już emitowany na antenie Channel 4. O tym, że zdjęto go po czterech odcinkach, dowiedzieli się po powrocie do domów.

"Eden" to brytyjskie reality show, którego produkcją zajęła się stacja Channel 4. 23 uczestników wysłano na rok w górzysty teren północnej Szkocji, gdzie odcięci od technologii i świata musieli utworzyć samowystarczalną społeczność.

 

Po raz pierwszy program wyemitowano w czerwcu ubiegłego roku. W każdym, godzinnym odcinku, pokazywano miesiąc zmagań uczestników. Wyemitowano cztery, po czym reality show usunięto z ramówki. Powód? Oglądalność programu bardzo szybko spadła z 1,7 mln do 800 tys. widzów.

 

Głód, choroby, brak kontaktu ze światem

 

Uczestników nie poinformowano, że nie biorą już udziału w eksperymencie. Przez rok głodowali i zmagali się z chorobami. W grupie dochodziło do napięć, przez co 13 z 23 uczestników postanowiło zrezygnować z udziału w programie. Do końca wytrwało 10 osób.

 

O tym, że Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych, a Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej dowiedzieli się dopiero, gdy w marcu wrócili do swoich domów. Również wtedy poinformowano ich, że przez siedem miesięcy nikt nie śledził ich losów.

 

Rekompensata? Odcinek specjalny

 

"To był eksperyment, który się nie powiódł" - skomentował sprawę jeden z członków ekipy, z którym rozmawiał dziennikarz "The Sun". Channel 4 poinformowało, że niewyemitowany materiał nie zostanie wyrzucony do kosza. Stacja planuje zmontować odcinek specjalny.

 

Nie wiadomo, czy uczestnicy programu będą domagać się odszkodowań.

 

BBC, Express.co.uk, mirror.co.uk, The Sun

 

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie