Policja zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu

Polska
Policja zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu
Centralne Biuro Śledcze Policji

Nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP z Bielska-Białej. Zatrzymali pięciu mężczyzn. W ręce policji wpadło m.in. blisko 4,5 tony tytoniu oraz maszyny do jego cięcia i suszenia.

Zatrzymani są w wieku od 36 do 52 lat. Prokurator Regionalny w Katowicach przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

 

Grozi za to do 5 lat więzienia. Lider grupy, który również znajdował się w magazynie, odpowie dodatkowo za kierowanie nią. Może za to trafić za kraty na 10 lat.

 

Zaskoczeni najściem

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

 

Bielscy policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że w jednym z magazynów w województwie śląskim może odbywać się nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Wspólnie z funkcjonariuszami służb podległych ministrowi finansów wkroczyli do budynku; pięciu mężczyzn było całkowicie zaskoczonych.

 

Tytoń o wartości ponad 2 mln zł

 

Znaleziono tam 4,5 tony suszu i krajanki tytoniowej, niewielkie ilości papierosów, a także dwie elektryczne maszyny do cięcia tytoniu z kompletnym osprzętem oraz bęben do parowania i suszenia tytoniu. Zdaniem funkcjonariuszy w przypadku wprowadzenia tego tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 2,5 mln zł.

 

Zdaniem CBŚP sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczono kolejnych zatrzymań.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie