"Chciała strzelać do nauczycieli i uczniów". Amerykanka planowała atak na szkołę

Świat
"Chciała strzelać do nauczycieli i uczniów". Amerykanka planowała atak na szkołę
flickr.com/ABQ Public Schools Police

18-letnia Nichole Cevario planowała atak na swoją szkołę w miejscowości Thurmont w stanie Maryland w USA. "Chciała strzelać do nauczycieli i uczniów" - przekazała policja, która aresztowała dziewczynę. Informację o planach córki przekazał funkcjonariuszom jej ojciec.

W domu nastolatki policja znalazła strzelbę, amunicję oraz materiały do produkcji ładunków wybuchowych – sztuczne ognie, rury, gwoździe i środki zapalające.

 

Nichole planowała zaatakować swoją  szkołę 5 kwietnia. Wszystko opisała w pamiętniku, który został znaleziony przez jej ojca. Gdy dowiedział się on o planach córki od razu zadzwonił na policję. Dzięki jego interwencji udało się uniknąć tragedii.

 

"Zaplanowała wszystko krok po kroku"

 

- Czuliśmy, że to było zaplanowane i miało dojść do ataku. Dziewczyna przestudiowała nawet procedury bezpieczeństwa obowiązujące w jej liceum. Krok po kroku zaplanowała każdy moment - oświadczył szeryf okręgu, Frederick Charles Jenkins.

 

Po zatrzymaniu 18-latka trafiła na obserwację psychiatryczną. Na razie nie wiadomo dlaczego planowała zamach na szkołę, być może spowodowane było to brakiem akceptacji ze strony rówieśników.

 

ABC NEWS 

 

jop/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie