Pawłowicz pisze do Junckera ws. jego rzekomej "choroby alkoholowej"

Polska
Pawłowicz pisze do Junckera ws. jego rzekomej "choroby alkoholowej"
Polsat News

"Zwracam się do Pana Przewodniczącego ws. która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w tym Polsce. Tą sprawą jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa. W Pana przypadku, tj. w przypadku osoby piastującej jedną z najwyższych funkcji w UE, rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność - napisała w liście.

List skierowany do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Cleaude'a Junckera Krystyna Pawłowicz opublikowała na Facebooku.

 

 

Posłanka podkreśliła, iż jej zdaniem "szczególnie przykre, niestosowne i kompromitujące" było zachowanie Junckera "w czasie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka z okazji 60-letnia utworzenia Europejskiej Wspólnoty.

 

"Swobodne" przywitanie z papieżem

 

Pawłowicz nie sprecyzowała, o które zachowanie szefa KE jej chodzi. W mediach komentowane było przede wszystkim jego dość "swobodne" przywitanie z papieżem.

 

 

"Obraził Pan swym zachowaniem Papieża Franciszka, jak też zgromadzonych szefów państw i rządów, w tym kobiety, którzy zapewne tylko z przesadnej grzeczności nie zaproponowali Pan odpoczynku".

 

"Zachowania nie do zaakceptowania"

 

Dalej Pawłowicz stwierdziła, iż zachowania szefa KE "będące wynikiem choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych. Kompromitują nie tylko Pana osobiście, nie tylko ważny urząd, który Pan piastuje w Unii Europejskiej, ale kompromitują i obrażają też obywateli państwo członkowskich Unii, który Pana na swym urzędzie reprezentuje na zewnątrz".

 

Pawłowicz zaapelowała do Junckera  o "refleksję i zmianę sposobu wykonywania swego urzędu".

 

Na koniec listu stwierdziła: w trudnej obecnie sytuacji międzynarodowej, w sytuacji kryzysu samej Unii Europejskiej, ważną funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej winna wykonywać osoba potrafiąca kontrolować swe zachowania. W interesie nas wszystkich".

 

polsatnews.pl

 

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie