Nowoczesna składa wniosek do komisji etyki ws. wypowiedzi Marka Suskiego

Polska
Nowoczesna składa wniosek do komisji etyki ws. wypowiedzi Marka Suskiego
Polsat News

Klub Nowoczesnej złożył wniosek do sejmowej komisji etyki ws. wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego. Chodzi o jego słowa z wtorkowej rozmowy w "Salonie politycznym Trójki".

We wtorek Suski w radiowej Trójce był pytany o sens wystawiania kandydatury europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. - Warto o swoje zabiegać, bo się z człowiekiem liczą, jak człowiek nie zabiega to mu na głowę wejdą, bo wiedzą, że mogą zrobić wszystko i nikt się nie będzie bronił. To jak z tymi feministkami w UE, które mówią, że no jak będą gwałcić was ci z ISIS to się nie brońcie, bo oni są spragnieni kobiety i dajcie im jeszcze kwiatka, a w Szwecji im mieszkania chcą dać. Ja nie rozumiem tego sposobu myślenia i od tego uciekamy jako Polska - mówił poseł PiS.

 

"To wypowiedź absolutnie niedopuszczalna"

 

Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz poinformowała na środowej konferencji prasowej o złożeniu wniosku do sejmowej komisji etyki ws. tej wypowiedzi Suskiego. Jak dodała, oczekuje też przeprosin od posła PiS. - To wypowiedź absolutnie niedopuszczalna pod względem kultury politycznej, ale także kultury osobistej - zaznaczyła.

 

- Oczekujemy, że pan Marek Suski przeprosi za swoje słowa. Ta wypowiedź jest absurdalna z dwóch względów. Dlatego, że rozsiewa kłamstwa i najzwyczajniej w świecie insynuacje, a po drugie dlatego, że pan poseł kpi z drastycznych zdarzeń, które miały miejsce kilkanaście miesięcy temu w Kolonii i jest to niedopuszczalne - powiedziała posłanka Nowoczesnej.

 

"Tego typu wypowiedzi obniżają rangę Polski na całym świecie"

 

- Chciałabym wiedzieć, co na temat wypowiedzi posła PiS sądzi pani premier Beata Szydło czy uważa, że doszło do przekroczenia pewnych standardów, czy będzie starała się nie zauważyć tej wypowiedzi - dodała.

 

- Tego typu wypowiedzi z ust przedstawiciela partii rządzącej obniżają rangę Polski na całym świecie, ale także ośmieszają Polskę - zauważyła Gasiuk-Pihowicz.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie