Kijowski: dzisiaj całe społeczeństwo brytyjskie ma poważny problem

Polska
Kijowski: dzisiaj całe społeczeństwo brytyjskie ma poważny problem
PAP/Tomasz Gzell

Dzisiaj całe społeczeństwo brytyjskie ma poważny problem, łącznie z politykami, bo zastanawiają się jak "wykręcić się" z decyzji o Brexicie - ocenił w środę lider KOD Mateusz Kijowski. W środę strona brytyjska przekazała Radzie Europejskiej list uruchamiający procedurę Brexitu.

Kijowski przypomniał, że w minioną sobotę w Warszawie odbył się "Marsz dla Europy - Kocham cię Europo", natomiast w Londynie zorganizowany został przez wiele partii politycznych i organizacji społecznych marsz "Unite for Europe".

 

Lider KOD poinformował, że podczas marszu udało mu się porozmawiać z wieloma politykami i działaczami, w tym szefem New Europeans Rogerem Casalem. - Planujemy nawiązanie ściślejszej współpracy, być może zawiązanie jakieś unii wręcz oficjalnej - powiedział Kijowski.

 

"Brexit może stanowić naukę na przyszłość" 

 

New Europeans to powołana w 2013 r. przez Rogera Casalego brytyjska organizacja społeczna, zajmująca się m.in. promocją europejskich wartości i reprezentująca interesy imigrantów z tzw. nowych państw członkowskich UE.

 

Według Kijowskiego decyzja o opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię może stanowić naukę na przyszłość, że należy się angażować, być aktywnym i wyrażać swoje poglądy.

 

- Większość z tych, którzy nie poszli głosować (w ubiegłorocznym referendum) to byli ludzie młodzi przywiązani do wartości europejskich, którzy uznawali, że to jest oczywiste i nie ma szansy wyjść z Europy - mówił.

 

"Bardzo poważne ostrzeżenie dla nas wszystkich"

 

- Dzisiaj całe społeczeństwo brytyjskie ma poważny problem, łącznie z politykami, bo zastanawiają się jak się z tej decyzji o Brexicie wykręcić - ocenił.

 

Zdaniem lidera KOD, dziś wszyscy aktywnie żyją "problemem" Brexitu. - Jest to niewątpliwie bardzo poważne ostrzeżenie dla nas wszystkich - stwierdził Kijowski.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie