#DorotaGawrylukZaprasza: czy PiS chce wyprowadzić Polskę z UE

Polska

Opozycja przekonuje, że PiS prowadzi antyeuropejską politykę, która osłabia pozycję Polski we Wspólnocie. - Wręcz przeciwnie. Pokazujemy kierunek, w jakim Unia powinna pójść - zapewnia premier Beata Szydło. Dorota Gawryluk zapyta swoich gości o groźbę Polexitu. W drugiej części programu dwóch generałów odpowie na pytanie: czy polska armia jest w kryzysie. #DorotaGawrylukZaprasza, środa, godz. 21.

Punktem wyjścia rozmowy w pierwszej części programu jest Brexit, który oficjalnie właśnie rozpoczął się w środę, 29 marca. Brytyjska premier Theresa May złożyła formalny wniosek o wdrożenie procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w oparciu o artykuł 50. Traktatu Lizbońskiego.

 

#Polexit

 

O tym, czy brytyjski scenariusz może w przyszłości dotyczyć też Polski debatować będą: wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS), prof. Jacek Czaputowicz z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Roman Kuźniar, b. doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz  były eurodeputowany Paweł Zalewski (PO).

 

Czy PiS chce wyprowadzić Polskę z UE - tak brzmi pytanie w sondzie, opublikowanej na stronie głównej polsatnews.pl. Jej wyniki Dorota Gawryluk przedstawi pod koniec programu. Będą też dostępne w portalu i na kontach programu w mediach społecznościowych.

 

Głosować można do godziny 22:00.

 

#Armiawkryzysie


 W drugiej części prowadząca będzie rozmawiać z gośćmi o kontrowersjach dotyczących polskiej armii, m.in: o odejściach w ostatnim czasie generałów i doświadczonych oficerów, przedłużającym się przetargu na dostawę 16 śmigłowców dla sił specjalnych i morskich oraz o decyzji szefa MON dot. Eurokorpusu, która według ekspertów osłabia prestiż i pozycję Polski w tej międzynarodowej organizacji wojskowej.  

 

Gośćmi będą gen. Waldemar Skrzypczak, były Dowódca Wojsk Lądowych, b. wiceminister obrony narodowej i gen. Dariusz Wroński,  b. szef Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.

 

 

Informacje, zdjęcia oraz materiały wideo związane z programem można znaleźć na FacebookuTwitterze oraz Instagramie.    

 

Wszystkie wydania programu będą dostępne na portalu polsatnews.pl, w zakładce "Nasze Programy".

 

polsatnews.pl

dp/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze