Zięć Trumpa szefem Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu

Świat
Zięć Trumpa szefem Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu
Wikipedia.org/Lori Berkowitz

Jared Kushner, zięć i jeden z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, został mianowany szefem nowopowstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu - poinformował w poniedziałek rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

36-letni obecnie Kushner, jako szef biura, będzie bezpośrednio podlegał swojemu teściowi prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

 

Biuro Amerykańskich Innowacji Białego Domu, będzie zajmowało się szerokim zakresem spraw - od problemów amerykańskich weteranów, poprzez reorganizację resortów i infrastrukturę informatyczną administracji do szukania bardziej skutecznych, wzorowanych na rozwiązaniach w prywatnych firmach, sposobach działalności rządu federalnego.

 

Większość personelu Biura będą stanowiły osoby posiadające doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi firmami.

 

Kontakty z przedstawicielami rosyjskich władz

 

Oprócz kierowania Biurem Amerykańskich Innowacji, Jared Kushner - w przeszłości wydawca konserwatywnego, internetowego tygodnika "New York Observer" oraz tak jak w przeszłości jego teść przedsiębiorca budowlany - jest odpowiedzialny za koordynowanie polityki Białego Domu wobec Bliskiego Wschodu.

 

Wychowany w rodzinie ortodoksyjnych żydów amerykańskich, Kushner - mąż Ivanki Trump, córki prezydenta z pierwszego małżeństwa - stał się w poniedziałek przedmiotem intensywnego zainteresowania amerykańskich mediów także z powodu kontaktów z przedstawicielami władz rosyjskich i rosyjskiego biznesu podczas kampanii wyborczej Trumpa. Aby wyjaśnić te kontakty, Kushner zgodził się wystąpić przed senacką komisją ds. wywiadu.

 

Najbliższe posiedzenie komisji, w ramach prowadzonego dochodzenia w sprawie mieszania się Rosji w amerykański proces wyborczy, odbędzie się przy drzwiach zamkniętych we wtorek.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie