Słynna pięściarka domaga się równouprawnienia w ringu

Świat
Słynna pięściarka domaga się równouprawnienia w ringu
YouTube/iFL TV

Słynna pięściarka, mistrzyni olimpijska z Londynu, Irlandka Katie Taylor, która cztery miesiące temu rozpoczęła zawodową karierę, jest za zrównaniem przepisów dla kobiet i mężczyzn. Chce, by panie walczyły, tak jak panowie, w rundach trwających trzy, nie zaś dwie, minuty.

- To jasne, że runda trzyminutowa daje inne możliwości. Na treningach walczymy przez trzy minuty. To jest dobre, jestem z tego powodu szczęśliwa, więc nie widzę powodów, by różnicować czas trwania rundy ze względu na płeć. Myślę, że będzie więcej nokautów - powiedziała 30-letnia Irlandka, która na zawodowym ringu wygrała już cztery walki.

 

Zespół Taylor przedstawi w następnym miesiącu w Londynie brytyjskiej organizacji boksu propozycję zmian dotyczącą długości trwania rund w pojedynkach kobiet.

 

Występująca w wadze lekkiej (60 kg) Taylor jest najwybitniejszą zawodniczką w historii światowego boksu amatorskiego kobiet. W dorobku ma aż pięć tytułów mistrzyni świata (2006, 2008, 2010, 2012, 2014 rok) i sześć zwycięstw w mistrzostwach Europy (2005, 2006, 2007, 2009, 2011, 2014).

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie