Policyjna akcja "Gimbus". Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę szkolnego autobusu

Polska
Policyjna akcja "Gimbus". Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę szkolnego autobusu
KWP Kielce

Niemal promil alkoholu w organizmie miał skontrolowany we wtorek przez policję w Końskich (Świętokrzyskie) prowadzącą tam akcję "Gimbus" 58-letni kierowca autobusu, który przewoził pojazdem dzieci do szkoły.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzili od rana na terenie gminy wzmożone kontrole szkolnych autobusów. Jak poinformował Piotr Przygodzki z koneckiej policji, w ramach akcji "Gimbus" mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców.

 

- Ok. godziny ósmej funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Warszawskiej autobus marki Renault. Kontrola trzeźwości kierowcy wykazała, że w jego organizmie znajduje się 0,8 promila alkoholu - opisywał Przygodzki.

 

W pojedzie było trzech pasażerów. Krótko przed kontrolą z autobusu wysiadła grupa młodych ludzi, którzy podróżowali na szkolne zajęcia.

 

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali właścicielowi firmy przewozowej.

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie