Nie mogły wejść na pokład samolotu. Bo miały na sobie leginsy

Świat
Nie mogły wejść na pokład samolotu. Bo miały na sobie leginsy
Zdj. ilustracyjne, fot. Flickr/Eric Fischer/CC BY-SA 2.0

Linie lotnicze United Airlines nie chciały wpuścić na pokład samolotu dwóch nastoletnich pasażerek, ponieważ miały na sobie leginsy - poinformowała na Twitterze aktywistka Shannon Watts. Odpowiadając na krytykę internautów, przedstawiciele linii w wydanym oświadczeniu podkreślili, że mogą "odmówić wejścia pasażerom, którzy nie są odpowiednio ubrani".

"United Airlines, obsługa nie pozwoliła dziewczynom w leginsach dostać się na lot z Denver do Minneapolis, ponieważ spandex (elastyczne włókno syntetyczne) nie jest dozwolony?" - napisała Watts.

 

Według relacji świadków, 10-letnie dziewczynki w szarych leginsach wyglądały "normalnie i stosownie".

 

"Pracownica obsługi lotniska zmusza nastolatki, by się przebrały, albo założyły sukienki na leginsy, bo w przeciwnym razie nie zostaną odprawione" – relacjonowała.

 

Ostatecznie nastolatki zostały wpuszczone na pokład, ale dopiero po tym, jak zmieniły ubrania.

 

Oskarżenia o seksizm

 

Wpisy aktywistki wywołały w sieci burze i sprowokowały lawinę komentarzy. Kobieta oskarżała linie lotnicze o prowadzenie seksistowskiej polityki dotyczącej ubioru dziewcząt.

 

Na krytykę odpowiedziały linie lotnicze. W komunikacie wyjaśniono, że nastolatki korzystały z karty przysługującej m.in. rodzinom pracowników United Airlines. Zgodnie z regulaminem, posiadacze karty reprezentują linie lotnicze i podlegają ściślejszym przepisom niż te, które są stosowane wobec innych pracowników.

 

"My też mamy dress code"

 

"Gdy korzysta się z tej ulgi, jest się traktowanym jako przedstawiciel United. I, jak większość firm, my też mamy dress code, o którego przestrzeganie prosimy pracowników i posiadaczy kart" – wyjaśniono, nadmieniając przy tym, że dziewczęta były posiadaczkami zniżkowych kart klubowych i nie dostosowały stroju do wymogów.

 

"Nasi stali klienci mogą podróżować w leginsach" – zapewniono.

 

theguardian.co.uk

jop/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie