Kamiński: gdybym dziś był spin doktorem PiS, to bym się powiesił

Polska
Kamiński: gdybym dziś był spin doktorem PiS, to bym się powiesił
Polsat News

- Zawsze byłem zwolennikiem łagodnego kursu PiS. Widziałem PiS jako europejską centroprawicę, partię umiarkowaną rzetelnie - powiedział w Radiu Zet Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, były spin doktor PiS. - Gdybym był dziś spin doktorem PiS, to bym się powiesił. Jeżeli by się nie udało, to doradzałbym zmianę polityki - podkreślił.

Pytany w Radiu Zet o poniedziałkową wypowiedź ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego ws. możliwości sfałszowania wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, Kamiński powiedział: "wczoraj jeden z moich znajomych zażartował, (…) że być może to już jest taktyka w partii rządzącej, że oni po prostu wszyscy zaczynają udawać niepoczytalnych, żeby była to strategia obrończa, kiedy już będą musieli się rozliczać ze swoich rządów".

 

Waszczykowski "wie, w jaką brzydką substancję wdepnął PiS"


- Ja bardziej elegancko myślę, że on nie załapał, że prezes już załapał, że sprawa z Tuskiem była błędem i wiatr wieje wewnątrz PiS w inną stronę - podkreślił Kamiński.


- Bo on ewidentnie, moim zdaniem, ta jego wypowiedź, przecież on tak nie myśli. On sobie doskonale zdaje sprawę, że Tusk nie jest żadnym przestępcą i on, jako jednak człowiek doświadczony w dyplomacji, wie w jaką brzydką substancję oni wdepnęli - ocenił.


"Desperacka walka o pozycję wewnątrz rządu"


Zdaniem Kamińskiego, "Waszczykowski to zrobił, bo myślał, że mu to pomoże u prezesa".


- To jest jego desperacka walka o pozycję wewnątrz rządu, bo wiemy o tym, że są potężni pretendenci, którzy czyhają na jego funkcję. I zaczęła się poważna walka pod dywanem o to, kto będzie ministrem spraw zagranicznych - dodał.

 

Według szefa MSZ polski rząd w "tym pseudo głosowaniu" (na szefa RE - red.) wykazał, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami.

 

- Będzie można wytłumaczyć, że doszło do fałszerstwa. Mamy dzisiaj ekspertyzy, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego - zaznaczył minister. i zapowiedział, że ekspertyzy przedstawi premier Beacie Szydło. Rzecznik rządu i politycy PiS "odcięli" się od tej opinii Waszczykowskiego. Kilka godzin później minister tłumaczył, że to naukowcy twierdzą, iż można zakwestionować wybór Tuska oraz że w sprawie reelekcji nie ma politycznych decyzji.

 

Radio Zet, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie