W przyszłym roku ostatnie wycieczki na Titanica. Cena? Kosmiczna

Kultura
W przyszłym roku ostatnie wycieczki na Titanica. Cena? Kosmiczna
Wikimedia Commons/Public Domain

Wycieczki turystyczne do wraku słynnego statku mają ponownie rozpocząć się w maju przyszłego roku. Ośmiodniowa podróż ma zaczynać się w Kanadzie. Stamtąd łódź podwodna zabierze gości na dno oceanu. Wyprawy mogą być ostatnimi, ze względu na postępujące niszczenie słynnego transatlantyku.

Wycieczki organizuje firma Blue Marble Private we współpracy z Ocean Gate Expeditions, która zbudowała specjalną łódź podwodną dla turystów. Na lata 2018-2019 terminy wycieczek rezerwuje także jej konkurencja, Bluefish z Los Angeles.

 

W cenie biletu pierwszej klasy

 

Cena wycieczki to ok. 105 129 dolarów (niecałe pół miliona złotych). Według firmy Blue Marble Private koszt jest porównywalny z ceną biletu na podróż w pierwszej klasie Titanica.

 

Dwukrotnie tańsze były wycieczki organizowane kilka lat temu przez firmę Deep Ocean Expeditions. W 2012 roku jej właściciel zrezygnował z ich prowadzenia.

 

Wyprawa na słynne schody

 

Firma Blue Marble Private informuje, że w trakcie podróży goście zobaczą pozostałości pokładu, dzioba i miejsca, gdzie znajdowały się imponujące schody.

 

Obsługa ma także mapować przestrzeń wraku za pomocą skanera ultradźwiękowego, dzięki czemu turyści mają zobaczyć ogromne kotły i śruby Titanica.

 

Organizatorzy przekonują też, że wokół wraku cały czas znajdują się porozrzucane przedmioty pasażerów i załogi nienadgryzione zębem czasu.

 

- Więcej ludzi na świecie wspięło się na Mount Everest i poleciało w kosmos niż zobaczyło Titanica. To niezwykłe przeżycie dla osób żądnych wrażeń - zachęca firma.

 

CNN, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie