"Premier powinna go natychmiast zdymisjonować". Miller o Waszczykowskim

Polska

- Pani premier powinna wyciągnąć konsekwencje wobec swojego ministra. Powinna go natychmiast zdymisjonować - powiedział Leszek Miller w "Gościu Wydarzeń". Były premier skomentował słowa szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, który stwierdził, że są "ekspertyzy", iż "wybór Tuska można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego".

- Nawiązywałem dziś rano do wypowiedzi opublikowanej (…) w "Do Rzeczy" prof. Jacka Czaputowicza, który nawiązywał do jednego z artykułów traktatów funkcjonowania UE, zgodnie z którym gdyby go zastosowano, to wybór Donalda Tuska powinien wyglądać inaczej - tłumaczył swoje słowa szef MSZ Witold Waszczykowski.

 

"Minister Waszczykowski jest czubkiem góry lodowej" 

 

- Dzisiejszy incydent, który wzbudza zażenowanie, jest kolejnym przykładem, że po prostu pan minister szybciej mówi niż myśli. A to w dyplomacji jest grzech bardzo ciężki - powiedział Miller.

 

- W rządzie pani Szydło nie brakuje tego rodzaju zjawisk. Można powiedzieć, że minister Waszczykowski jest czubkiem góry lodowej. Jego kolega, minister Macierewicz nawet osiąga lepsze rezultaty w ośmieszaniu Polski niż pan Waszczykowski - dodał były premier.  

 

- Jeżeli dalej poważnie traktowalibyśmy słowa Waszczykowskiego, to trzeba wyciągnąć wniosek, że uroczyste spotkanie Rady Europejskiej w Rzymie z okazji 60 rocznicy Traktatów Rzymskich też jest nielegalne, bo uczestniczył w nim szef RE, który został nielegalnie wybrany. W związku z tym sukces, który ogłosiła pani premier Szydło, że kilka polskich postulatów zostało uwzględnionych, to ten sukces też jest nielegalny - powiedział były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie