Premier May zapowiedziała duże ćwiczenia antyterrorystyczne

Świat
Premier May zapowiedziała duże ćwiczenia antyterrorystyczne
PAP/EPA/ROBERT PERRY

Duże ćwiczenia antyterrorystyczne odbędą się w październiku w Wielkiej Brytanii - zapowiedziała w poniedziałek brytyjska premier Theresa May. Wezmą w nich udział siły zbrojne, policja i różne agendy rządowe. Obejmą część Szkocji i północnej Anglii.

- Bezpieczeństwo narodowe na całym terytorium Zjednoczonego Królestwa jest dla brytyjskiego rządu głównym priorytetem - głosi oświadczenie May.

 

- Operacje szkoleniowe takie jak ta odgrywają znaczącą rolę w zapewnieniu, by policja i inne agendy były w pełni zdolne do wykorzystywania danych wywiadowczych i zasobów, jakimi dysponują brytyjskie sił bezpieczeństwa, w celu ochrony przed terroryzmem na całym naszym terytorium - podkreślono w oświadczeniu.

 

Dodano, że tego typu ćwiczenia są przeprowadzane regularnie.

 

22 marca urodzony w Wielkiej Brytanii konwertyta na islam Adrian Russell Ajao (znany również jako Khalid Masood) wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. W zamachu zginęło pięć osób, w tym napastnik.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie