Nowy zastępca prokuratora generalnego. Zajmie się przestępczością zorganizowaną i korupcją

Polska
Nowy zastępca prokuratora generalnego. Zajmie się przestępczością zorganizowaną i korupcją
pk.gov.pl

Beata Marczak jest od 24 marca nowym zastępcą prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji - podała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

Marczak jest prokuratorem Prokuratury Krajowej. Absolwentka prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę w wymiarze sprawiedliwości zaczęła w 1993 r. Pracowała w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Bałuty; Prokuraturze Okręgowej w Łodzi, a następnie, do 2007 r. w Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi.

 

W latach 2007-2009 była delegowana do Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Ministerstwie Sprawiedliwości, w tym do wydziału zamiejscowego w Łodzi. 15 marca 2016 r. została naczelnikiem łódzkiego wydziału zamiejscowego departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

 

Pasionek skoncentruje się na katastrofie smoleńskiej


W połowie marca Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej, potwierdziła że wiceprokurator generalny Marek Pasionek ma już nie nadzorować pionów prokuratury ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji, lecz skoncentruje się na śledztwach związanych z katastrofą smoleńską.

 

Według prokuratury, powodem zmian jest zwiększający się zakres obowiązków w pionie, który nadzorował Pasionek.

 

Zastępców Prokuratora Generalnego powołuje spośród prokuratorów Prokuratury Krajowej premier, na wniosek szefa PG, po zaopiniowaniu przez prezydenta.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie