Mazowieckie: bus zderzył się z ciężarówką. 5 osób nie żyje

Polska
Mazowieckie: bus zderzył się z ciężarówką. 5 osób nie żyje
codziennikmlawski.pl

​Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Pawłowo pod Mławą (Mazowieckie). W szpitalu przebywają trzy poszkodowane osoby. Stan jednej z nich jest ciężki.

-  Spośród osób podróżujących busem pięć osób poniosło śmierć. Na miejscu pracują policjanci - powiedział Polsat News mł. bryg. Marek Augustyniak ze straży pożarnej w Mławie.

 

Droga wojewódzka nr 544 w miejscowości Pawłowo, która z powodu wypadku była zablokowana, jest już przejezdna.

 

Według wstępnych ustaleń do wypadku doszło po godz. 7 rano, gdy na prostym odcinku drogi bus, prawdopodobnie wyprzedzając rowerzystę, z nieustalonych na razie przyczyn uderzył w samochód ciężarowy, a następnie w ogrodzenie pobliskiej posesji.

 

Jedna osoba nie chciała jechać do szpitala

 

Jak poinformowała rzeczniczka mławskiej policji asp. Anna Pawłowska, ofiary i poszkodowani w wypadku to mieszkańcy Żuromina i okolic w wieku od 40 do ponad 70 lat.

 

- Na miejscu zginęło pięć osób. Trzy inne poszkodowane osoby przewieziono do szpitali w Ciechanowie i Mławie. Stan jednego z pasażerów busa, 40-letniego mężczyzny, określany jest jako ciężki. Po przewiezieniu do szpitala trafił on na blok operacyjny - powiedziała PAP Pawłowska.

 

Zaznaczyła, że czwarta z poszkodowanych w wypadku osób odmówiła ostatecznie przewiezienia do szpitala. "Osobie tej udzielono pomocy na miejscu wypadku" - dodała rzeczniczka mławskiej policji.

 

Stracił panowanie nad samochodem

 

Jak podkreśliła, ze wstępnych ustaleń, opartych m.in. na relacji rowerzysty, którego wyprzedzał bus, wynika, że kierowca tego samochodu stracił nad nim panowanie. Zastrzegła przy tym, że dotychczasowe ustalenia, dotyczące zdarzenia, będą jeszcze, w trakcie dalszych czynności, szczegółowo weryfikowane.

 

- Pojawia się hipoteza, że przyczepa, która była zamocowana do busa, mogła, ale nie musiała, mieć wpływ na utratę stabilności przez ten pojazd, a w konsekwencji na to, że jego kierowca stracił nad nim panowanie - dodała Pawłowska.

 

Kierowca samochodu ciężarowego, który nie doznał w wypadku obrażeń, a także kierowca busa, który trafił do szpitala, w chwili zderzenia obu pojazdów byli trzeźwi.

 

Będzie śledztwo

 

Rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska zapowiedziała, że w sprawie wypadku zostanie wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. - Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora przeprowadzone zostały oględziny. Uczestniczyli w nich także biegli z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej - dodała.

 

PAP. Polsat News  Fot. codziennikmlawski.pl

kan/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie