"Jesteśmy głodni kolejnych sukcesów". Maciej Kot dla Polsat News

Polska

Skoczkowie narciarscy zakończyli sezon z sukcesem. Pierwszy raz w historii polska drużyna zdobyła Puchar Narodów, czyli trofeum dla najlepszej reprezentacji w całym sezonie. Jednym z bohaterów polskiej kadry jest Maciej Kot, z którym rozmawiała reporterka Polsat News - Natalia Knapik.

- Dla mnie był to najlepszy sezon w karierze, jak do tej pory - podsumował Maciej Kot.

 

- To co osiągnęliśmy jest to dla nas motywacją do dalszej ciężkiej pracy. Wiele jeszcze konkursów skoków przez nami, także igrzyska olimpijskie. Nie chcemy osiąść na laurach tylko dalej ciężko pracować, bo jesteśmy głodni kolejnych sukcesów - dodał.


W niedzielę w słoweńskiej Planicy zakończył się Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017. Kryształową Kulę zdobył Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Kamil Stoch,

 

Polacy zostali zwycięzcami klasyfikacji drużynowej i zakończyli sezon najlepiej w historii. Za drugim Kamilem Stochem uplasowali się inni polscy zawodnicy: na 5. miejscu Maciej Kot, na 11. Piotr Żyła, a na 19. Dawid Kubacki.

 
- Nikt z nas nie czuje zawodu. Kamil Stoch walczył do końca, za co należą mu się wielkie brawa. Taki jest  sport - ktoś musi wygrać , ktoś przegrać. Jak nie w tym roku to za rok. To jest właśnie motywacja do ciężkiej pracy - stwierdził Maciej Kot.

 

polsatnews.pl

 

ptw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie