Pożar w nocnym klubie w Słubicach. Kobieta trafiła do szpitala

Polska
Pożar w nocnym klubie w Słubicach. Kobieta trafiła do szpitala
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Jedna osoba została poszkodowana, a 18 ewakuowano w wyniku pożaru w jednym z klubów nocnych w Słubicach w Lubuskiem. Pożar został opanowany - poinformował rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Szymura.

Zgłoszenie o pożarze Straż Pożarna otrzymała w niedzielę około godziny 8. Ogień pojawił się w klubie nocnym przy ulicy Transportowej w Słubicach.

 

Sześć zastępów straży pożarnej

 

Na miejsce wysłano sześć zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Okazało się, że pożar objął sześć pomieszczeń. Strażacy szybko go opanowali. Trwa sprawdzanie i oddymianie budynku.

 

- Z budynku ewakuowało się łącznie 18 osób, w tym 12 kobiet. Jedną osobę pogotowie zabrało do szpitala - powiedział Szymura.

 

Stan nie zagraża życiu

 

Jak poinformowała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Słubicach Magdalena Jankowska, z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie w jednym z pomieszczeń doszło do wybuchu telewizora kineskopowego.

 

- W pomieszczeniu tym przebywała jedna kobieta, która doznała lekkich oparzeń i podtruła się dymem, trafiła do szpitala. Jej stan nie zagraża życiu - powiedziała Jankowska.

 

Dodała, że na miejscu trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze