Jedna osoba zginęła, 14 jest rannych po strzelaninie w klubie w USA

Świat
Jedna osoba zginęła, 14 jest rannych po strzelaninie w klubie w USA
PAP/EPA/Cincinnati Police Department Handout

Według służb bezpieczeństwa do zajścia doszło w nocnym klubie Cameo po 1:00 w nocy czasu lokalnego. Stan kilku poszkodowanych jest ciężki, udzielana jest im pomoc medyczna. Zdaniem lokalnej policji przyczyny zdarzenia są obecnie nieznane, więc nie ma powodów, żeby uznać je za akt terrorystyczny.

Według policji co najmniej kilka osób uczestniczyło w strzelaninie.

 

- To będzie długa noc dla funkcjonariuszy, którzy badają tę sprawę - powiedział zastępca lokalnego szefa policji Paul Neudigate. Dodał, że trwają też poszukiwania świadków zdarzenia.

 

Setki osób w klubie

 

Wiele osób uciekło z klub zaraz po tym, jak wybuchła strzelanina - relacjonuje CNN, cytując przedstawiciela policji. Według jego informacji w chwili zdarzenia w klubie przebywały setki osób.

 

W czerwcu ubiegłego roku doszło do strzelaniny w klubie dla homoseksualistów w Orlando na Florydzie, w której zginęło ok. 50 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych.

 

Według władz był to najbardziej krwawy incydent z użyciem broni palnej w historii USA, przewyższający liczbą ofiar masakrę na politechnice w Wirginii w 2007 roku. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie.

 

PAP

 

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie