"Służy pomocą przy organizacji aktywności Prezydenta w wydarzeniach sportowych". Kancelaria o trenerze narciarstwa

Polska
"Służy pomocą przy organizacji aktywności Prezydenta w wydarzeniach sportowych". Kancelaria o trenerze narciarstwa
pzn.pl
Na zdjęciu: Piotr Nowacki (z lewej) podczas wręczenia odznaczeń państwowych Wiesławowi Cempie i Zbigiewowi Banecie 25 czerwca 2016 r. w czasie Walnego Zjazdu Sprawozdawczego Polskiego Związku Narciarskiego.

Kancelaria Prezydenta wyjaśniła rolę jednego z doradców Andrzeja Dudy. "Pełniąc funkcję doradcy ds. kultury fizycznej i sportu, Pan Piotr Nowacki odpowiada m.in. za przygotowywanie merytorycznych tez wystąpień oraz udzielanie informacji publicznych w zakresie kultury fizycznej i sportu" - głosi jej oświadczenie. Kilka dni temu o celowość jego zatrudnienia zapytała posłanka Nowoczesnej.

Wątpliwości dotyczące roli Piotra Nowackiego wyraziła Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej zapytała na Twitterze prezydenta Dudę: "w czym doradza Panu Piotr Nowacki?" Jak napisała, jej wyborcy pytają, czy prezydent zatrudnił w kancelarii trenera narciarstwa.

"Opiniuje wnioski dotyczące odznaczeń państwowych"

 

"Zajmuje się opiniowaniem napływających zaproszeń i rekomendacją aktywności Prezydenta RP w licznych wydarzeniach związanych z kulturą fizyczną w kraju i za granicą. Pan Piotr Nowacki opiniuje także wnioski dotyczące odznaczeń państwowych dla sportowców za wybitne osiągnięcia sportowe i promocję Polski poza granicami kraju" - odpowiedziała nam Kancelaria Prezydenta na pytanie o to za co jest odpowiedzialny Piotr Nowacki.


Pracownicy kancelarii napisali również, że "służy pomocą merytoryczną przy organizacji aktywności Prezydenta RP w wydarzeniach sportowych w kraju i za granicą".


Nowacki reprezentuje także prezydenta "w ważnych wydarzeniach mieszczących się w obszarze kultury fizycznej w kraju" oraz "podczas odczytywania listów gratulacyjnych, wręczenia odznaczeń państwowych."


Doradca prezydenta ds. kultury fizycznej i sportu "reprezentuje Prezydenta RP oraz bierze aktywny udział w posiedzeniach i pracach Społecznej Rady Sportu przy MSIT, w posiedzeniach Rady Programowej przy PKOL, w posiedzeniach i pracach Narodowej Rady Rozwoju sekcja - młodzież, edukacja, sport oraz organizuje liczne spotkania ze środowiskiem sportowym w Polsce."

 

Otrzymuje wynagrodzenie


Nowacki pełni funkcję doradcy prezydenta od 1 października 2015 roku. Jest zatrudniony w Biurze do Spraw Narodowej Rady Rozwoju. Pobiera również wynagrodzenie.


"Stanowisko doradcy Prezydenta jest jednym ze stanowisk pracy, na których - zgodnie z obowiązującymi przepisami – zatrudniani są pracownicy w Kancelarii Prezydenta RP" - czytamy w piśmie kancelarii. 

 

"Doradcy Prezydenta zatrudniani w Kancelarii Prezydenta RP nawiązują stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas sprawowania urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę i z tytułu wykonywanej pracy otrzymują wynagrodzenie. Powyższe zasady nie dotyczą doradców społecznych" - poinformowano w piśmie.


Trener Roku doradza głowie państwa

 

Nowacki jest absolwentem geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku trenerskim. W latach 1987-2015 był nauczycielem akademickim w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego.


W latach 2000 - 2005 pełnił funkcję członka Zarządu i przewodniczącego Komisji Licencjonowanych Szkół Narciarskich Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego.


Doradca prezydenta został odznaczony srebrną odznaką Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego. Jest także laureatem wielu nagród Rektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania w Krakowie za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w środowisku akademickim.
W latach 2005 - 2008 odznaczany tytułem - Trener Roku za wybitne osiągnięcia sportowe. 

 

polsatnews.pl

luq/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie