Archidiecezja krakowska rozwija swój kanał na YouTube

Polska
Archidiecezja krakowska rozwija swój kanał na YouTube
Noaśka/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Nowy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski jest przekonany, że "Kościół powinien odważnie głosić Ewangelię także na portalach społecznościowych", dlatego od samego początku popiera aktywność archidiecezji w internecie. Pierwszy film, w którym abp Marek Jędraszewski zaprasza na czwartek do udziału w "Dialogach u św. Anny", obejrzało w ciągu pierwszych dwóch dni ponad 1,7 tys. internautów.

Kanał powstał przede wszystkim z myślą o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w archidiecezji krakowskiej.

 

- Chcemy umożliwić wiernym łatwy dostęp do relacji, zwłaszcza wygłoszonych homilii i katechez. W naszej archidiecezji dużo się dzieje - zaznaczył ks. Studnicki.

 

Wśród czynników, które spowodowały uaktywnienie się archidiecezji krakowskiej na YouTube, były pytania związane z cyklem spotkań "Dialogi u św. Anny". Wierni chcieli się dowiedzieć od przedstawicieli kurii, czy relacje z "Dialogów" będą dostępne w sieci.

 

Odpowiedź na pytania internautów

 

Krakowskie "Dialogi u św. Anny" nawiązują do "Dialogów w Katedrze" rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary i kontynuowanych przez niego do zakończenia posługi metropolity archidiecezji łódzkiej.

 

Spotkania w kolegiacie św. Anny będą się odbywać w każdy czwarty czwartek miesiąca. Podczas "Dialogów" arcybiskup odpowiada na pytania internautów i uczestników spotkań.

 

 

PAP

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie