Najpierw próba kradzieży roweru, później strzały w brzuch

Polska
Najpierw próba kradzieży roweru, później strzały w brzuch
Flickr.com/giots/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Wrocławska prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa 42-letniemu Adamowi C., który we wtorek strzelał do Damiana G. Poszkodowany z raną postrzałową brzucha sam zgłosił się do szpitala. - Stan rannego mężczyzny jest stabilny - poinformowała rzeczniczka szpitala Monika Kowalska.

Do postrzelenia doszło na jednym z osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu. Lokalne media podają, że zanim Adam C. strzelił między nim a Damianem G. doszło do kłótni z powodu próby kradzieży roweru.

 

- Jak ustalono, Adam C., grożąc pozbawieniem życia, oddał z broni palnej małokalibrowej nie mniej niż trzy strzały w kierunku pokrzywdzonego, powodując u Damiana G. obrażenia w postaci rany postrzałowej jamy brzusznej z uszkodzeniem pęcherza moczowego" - powiedziała rzeczniczka prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus.

 

Adam C. nie przyznał się do winy

 

Z opinii biegłych wynika, że obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

 

Adam C. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. - Złożył wyjaśnienia pozostające w rażącej sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym - zaznaczyła rzeczniczka. Sprawcy grozi kara nie mniejsza niż 8 lat więzienia, a nawet kara dożywocia.

 

Prokuratura nie informuje o szczegółach śledztwa i motywach czynu.

  

polsatnews.pl

jop/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie