"Podróż w czasie" z PKP. Podczas zmiany czasu na letni w trasie będzie 18 pociągów

Polska
"Podróż w czasie" z PKP. Podczas zmiany czasu na letni w trasie będzie 18 pociągów
Wikipedia.org/kaffeeeinstein

W najbliższy weekend, w nocy z 25 na 26 marca, nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00. Podczas zmiany czasu w trasie będzie się znajdowało 18 składów PKP Intercity - informuje kolejowy przewoźnik.

- Wsiadając do pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy o zmianie czasu na letni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy się już według czasu letniego. W 18 naszych składach, które będą w trasie podczas zmiany czasu na letni, konduktorzy poinformują o tym pasażerów - powiedział Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

 

Pociągi dotrą zgodnie z rozkładem

 

PKP Intercity zapewnia, że pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem. Nie zmieni się czas przejazdu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że pociągi zameldują się u celu z teoretycznym godzinnym opóźnieniem. Podczas październikowej zmiany czasu, gdy zegary cofamy o godzinę, pociągi zatrzymują się w trasach na godzinę.

 

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na internetowej stronie przewoźnika, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach.

 

Czas letni funkcjonuje w Polsce od 1977 roku.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie