Najnowszy sondaż: PO tuż za PiS. Duży spadek Nowoczesnej

Polska
Najnowszy sondaż: PO tuż za PiS. Duży spadek Nowoczesnej
PAP/Leszek Szymański

Platforma skraca dystans do PiS. W opublikowanym w piątek sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej" partia rządząca ma o zaledwie 3 punkty procentowe większe poparcie od PO. Ugrupowanie Grzegorza Schetyny zyskało kosztem Nowoczesnej. To trzecie badanie sondażowe opublikowane po szczycie Rady Europejskiej, w którym Platforma zbliżyła się do partii Jarosława Kaczyńskiego.

Najnowszy sondaż daje PiS 27 proc. poparcia, PO - 24 proc., Kukiz'15 - 11 proc. , Nowoczesnej 8 proc., SLD - 5 proc., PSL - 3 proc., Partii Razem - 3 proc.  

 

Nowoczesna traci

 

Od październikowego badania tej samej pracowni partia rządząca straciła 2 proc., a Platforma zyskała 10 proc. Najwyższy spadek zanotowała Nowoczesna - z 19 proc. do 8 proc.

 

Sondaż wykonano 23 marca 2017 r. na próbie ogólnopolskiej. Reprezentatywną grupę 1000 dorosłych Polaków zapytano o preferencje polityczne przez telefon.

 

Trend wzrostowy PO

 

W czwartek poznaliśmy sondaż IPSOS dla OKO.press. W nim PiS ma 32 proc. poparcia, a PO 28 proc. Dalej są Nowoczesna i Kukiz'15 z 8-procentowym poparciem.

 

Dzień wcześniej podobne dane opublikowała "Rzeczpospolita", dla której badania przeprowadziła sondażownia IBRiS. Wynika z niego, że na PiS chce głosować 29 proc. badanych, a na PO 27 proc.

 

wyborcza.pl, polsatnews.pl

 

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie