"Marginalna". Minister Waszczykowski o wojnie na Bałkanach

Polska

- Unia Europejska nie jest klubem altruistów. Jest instytucją zbudowaną po to, by w Europie nie było wojny i od 70 lat wojny nie ma. Poza marginalnymi wojnami na Bałkanach czy w tej chwili... ważną, może nie marginalną wojną rosyjsko-ukraińską. I to doceniamy, to jest wielki wkład UE - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Witold Waszczykowski. Jego wypowiedź już odbija się szerokim echem w internecie.

Wszystko dlatego, że tocząca się w latach 1992–1995 wojna domowa na terytorium ówczesnej Bośni i Hercegowiny nazywana jest najbardziej krwawym konfliktem w Europie od zakończenia II wojny światowej. Według różnych źródeł zginęło w niej od 97 tys. do 110 tys. osób, a ponad 1,8 miliona zostało uchodźcami.

 

Tweeta w wypowiedzią szefa MSZ opublikował dziennikarz Polsat News Piotr Witwicki, co wywołało mnóstwo komentarzy. Pojawiły się również zdjęcia prezentujące wojenne zniszczenia.

 

 

 

@PiotrWitwicki Właśnie wróciłem z Sarajewa. Wielka myśl wielkiego ministra. Szkoda, ze ma tak mało wspólnego z rzeczywistością. Rany do dzis pic.twitter.com/tJYzflyLYg

 

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie