Artur Zawisza w "Skandalistach". Sobota 20:00 w Polsat News

Polska

Pochwala Brexit, kiedyś zrywał unijne flagi, dziś współorganizuje doroczny Marsz Niepodległości. W najbliższym programie "Skandaliści" gościem będzie Artur Zawisza.

 Zawisza jest byłym posłem z listy PiS (pełnił tę funkcję przez dwie kadencje, do 2007 roku), obecnie jest jednym z bardziej znanych przedstawicieli środowiska narodowców.
 
Flaga UE - "symbol unijnej okupacji"
 
W 2012 roku współtworzył Ruch Narodowy. W 2014 roku starał się o mandat europosła, jednak bez rezultatu (komitet RN nie przekroczył progu wyborczego). Przed tymi właśnie wyborami zapowiadał zrywanie europejskich flag z budynków użyteczności publicznej w ramach "czynu obywatelskiego nieposłuszeństwa". Flagi te, zdaniem Zawiszy, są "symbolem unijnej okupacji". Były poseł opowiada się za "Europą wolnych narodów" i zniesieniem euro. 
 
"Skandaliści" z Arturem Zawiszą w roli głównej odbędą się w dniu, w którym w wielu miastach Europy odbędą się manifestacje przywiązania do wartości, jakie przyświecają Unii Europejskiej, przede wszystkim wspólnoty. W samo południe taki marsz odbędzie się także w Warszawie. Jednocześnie niebawem ruszą negocjacje w sprawie Brexitu, czyli wystąpienia z UE Wielkiej Brytanii. Cały czas jest również żywy temat uchodźców, a Ruch Kukiz 15 zapowiada powrót do zbierania podpisów pod referendum w tej sprawie. 
 
O tym wszystkim będzie mowa w studiu programu "Skandaliści", jak zwykle przy udziale publiczności i zaproszonego gościa specjalnego. 
 
Skandal w "Tak czy Nie"
 
Artur Zawisza jest też znany ze skandalu, do jakiego doszło w programie "Tak czy Nie" w Polsat News w sierpniu 2014 roku. Został wówczas oblany wodą przez transseksualistkę Rafalalę po tym, jak nazwał ją "tym czymś". W późniejszych wypowiedziach (m.in. dla jednego z tabloidów) podtrzymywał swoje tezy, twierdząc m.in., że "Rafalala to nie człowiek".
 
"Skandaliści" już w najbliższą sobotę o 20:00. 
 
Dotychczasowe odcinki programu można oglądać na portalu polsatnews.pl w zakładce "Nasze programy".
 
Polsat News
 
red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie