Wałęsa. Człowiek z Pixeli. Powstaje gra wideo o ikonie "Solidarności"

Kultura
Wałęsa. Człowiek z Pixeli. Powstaje gra wideo o ikonie "Solidarności"
YouTube.com/Kordian Ronnberg

Ma to być hołd złożony Lechowi Wałęsie. Pomysł na grę jej twórca Kordian Rönnberg zaczerpnął z gry Super Mario Land na konsolę Game Boy, wydanej przez Nintendo w 1989 roku, której bohaterem jest dzielny wąsaty hydraulik. Podobnie jak Wałęsa pracował fizycznie, miał charakterystyczne wąsy. Super Mario skakał po cegłach, Wałęsa - skoczył przez mur.

Gra tworzona przez Kordiana Rönnberga będzie historią o życiu Lecha Wałęsy w czasie stanu wojennego. Telewizja emituje "Bolka i Lolka", gdy nagle program zostanie przerwany, na ekranie pojawia się generał Wojciech Jaruzelski, który ogłasza stan wojenny.

 

Internetowy Wałęsa będzie walczyć z przeciwnościami losu, wysłuchując narzekań żony, by później wsiąść na orła z godła Polski i siać spustoszenie po stronie wroga - w ZOMO.

 

Rönnberg nad projektem pracuje obecnie sam. Chce go pokazać w maju podczas festiwalu Pixel Heaven Fest w Warszawie. Pozostaje również kwestia zgody na użycie wizerunku Lecha Wałęsy, bez której gra nie zostanie wydana oficjalnie - w takim wypadku stanie się "dziełem sztuki", które będzie można oglądać tylko na wystawach.

 

Na razie można obejrzeć trailer gry.

 

Lech Wałęsa był już bohaterem edukacyjnej gry internetowej  - w 2013 r. powstała "Solidarność. Menadżer Konspiracji" ilustrująca zasady funkcjonowania tego powstałego w 1980 roku związku zawodowego.

 

 

polygamia.pl, eurogamer.pl, cdaction.pl, gamezilla.pl, polsatnews.pl

jop/dro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie