"Tak trzymać" i pieśń myśliwych. Przed Sejmem wiec poparcia dla ministra Szyszki

Polska

Gdy w Sejmie opozycja uzasadniała, dlaczego minister środowiska Jan Szyszko powinien zostać odwołany, przed budynkiem Sejmu przedstawiciele klubów "Gazety Polskiej", Polskiego Związku Łowieckiego oraz leśnicy demonstrowali swoje poparcie dla szefa resortu. - Popieramy działania ministra w zakresie ochrony lasów, przyrody i klimatu. Tak trzymać - przekonywali.

Akcję poparcia dla rządu PiS i ministra Szyszki zorganizował warszawski klub "Gazety Polskiej".

 

Manifestujący skandowali m.in. "Damy radę", "Dziękujemy", "Polska jest nasza".  Na transparentach widniały hasła: "Szyszko = równowaga w lesie i przyrodzie", "Popieramy ministra prof. Szyszko RDLP Lublin Lasy Państwowe", "Popieramy panią premier Beatę Szydło oraz pana prof. Szyszko", "Łowiectwo dziedzictwem narodowym", "Z szyszki zawsze wyrośnie piękny i dostojny las".

 

"Stoimy na straży polskiej racji stanu"

 

Zanim w Sejmie rozpoczęła się debata poprzedzająca głosowanie na wnioskiem o wotum nieufności Przed do demonstrujących wyszedł minister Szyszko. Na jego widok leśnicy odegrali na rogach pieśń myśliwych. Minister powiedział, że jest spokojny o wynik głosowania.

 

Podczas manifestacji odczytano uchwałę krajowej rady NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", w której związek wyraził "pełne poparcie" dla przyjętej 16 grudnia ubiegłego roku nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, za którą Szyszko jest ostro krytykowany.

 

Wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek podziękował uczestnikom manifestacji za wsparcie. - To jest dla nas bardzo ważne, bo stoimy na straży polskiej racji stanu, interesu naszego gospodarczego, środowiskowego, gdzie staramy się, żeby nie była niszczona przyroda, żeby była racjonalnie gospodarowana - powiedział.

 

"Jest naprawdę doskonały"

 

Podkreślił, że Polska posiada ogromne zasoby naturalne, którymi należy racjonalnie gospodarować. -Pan minister Szyszko jest naprawdę doskonałym, najlepszym z możliwych człowiekiem na tym stanowisku i mocno wierzę w to, że nam się naprawdę to uda - dodał.

 

Kilkuset uczestnikom manifestacji dziękowała również w imieniu premier Beaty Szydło szefowa jej gabinetu Elżbieta Witek. - Pani premier bardzo prosiła, żeby wyjść do państwa i serdecznie z całego serca podziękować za to, że jesteście tutaj, że dajecie nam takie wsparcie - mówiła. Od uczestników manifestacji dostała kwiaty.

 

Ze znajdującego się nieopodal namiotu protestującego przez Sejmem stowarzyszenia Obywatele RP dobiegały dźwięki "Ody do radości".

 

Polsat News, PAP

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie