Spotkanie May - Kaczyński odbędzie się dziś po południu

Świat
Spotkanie May - Kaczyński odbędzie się dziś po południu
Polsat News

O godz. 16.45 czasu polskiego odbędzie się w Londynie spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May - podał rzecznik Downing Street. Tematem rozmowy ma być m.in Brexit.

Spotkanie Kaczyńskiego z May miało się odbyć w środę. Zostało jednak odwołane ze względu na zamach, do którego doszło w Londynie w pobliżu parlamentu.

 

Z zapowiedzi wynika, oprócz tematu Brexitu, podczas spotkania prezesa PiS z brytyjską premier, maja też być poruszone kwestie wzajemnych relacjach pomiędzy obu krajami, bezpieczeństwie europejskim i współpracy w ramach NATO.

 

Na przyszłą środę premier May zapowiedziała uruchomienie formalnego procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oficjalny list w tej sprawie zostanie przekazany przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, a tuż po cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi z posłami, szefowa rządu wygłosi specjalne oświadczenie w Izbie Gmin w tej sprawie.

 

Jesienią ubiegłego roku w Londynie odbyły się konsultacje międzyrządowe z udziałem premier Beaty Szydło i Theresy May, a także najważniejszych ministrów obu rządów.

 

W marcu w Warszawie odbyło się także pierwsze Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie, które miało na celu wzmocnienie więzi pomiędzy oboma krajami. Jego kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku w Londynie.

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie