Ryszard Czarnecki kandydatem na stanowisko prezesa PKOl

Polska
Ryszard Czarnecki kandydatem na stanowisko prezesa PKOl
Polsat News

Ryszard Czarnecki będzie kontrkandydatem obecnego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego podczas zaplanowanych na 22 kwietnia wyborów - poinformował w środę PKOl.

Kraśnicki został zgłoszony przez 33 organizacje sportowe, w tym 22 związki sportowe dyscyplin olimpijskich. Kandydaturę Czarneckiego wysunął jedynie Polski Związek Piłki Siatkowej

 

Pełniący również funkcję prezesa Związku Piłki Ręcznej Kraśnicki kieruje PKOl od października 2010 roku. Wcześniej, zgodnie ze statutem komitetu, jako pierwszy wiceprezes, był pełniącym obowiązki prezesa po tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Podczas poprzednich wyborów, cztery lata temu, nie miał kontrkandydata.

 

Czarnecki jest obecnie deputowanym do Parlamentu Europejskiego i jednym z jego wiceprzewodniczących. W 2014 roku wybrany został z listy Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości przez osiem lat pełnił funkcje prezesa i wiceprezesa żużlowej Sparty Wrocław. W latach 2005-08 był wiceprzewodniczącym Wydziału Zagranicznego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie