Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej

Polska
Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej
Pixabay/MikeBird

Ostra niewydolność oddechowa w wyniku utonięcia była przyczyną śmierci niepełnosprawnego intelektualnie 10-latka, który zmarł w środę podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej w Brzesku (Małopolskie) - wynika ze wstępnych ustaleń Prokuratury Rejonowej.

Jak poinformował w czwartek zastępca prokuratora rejonowego w Brzesku Andrzej Leśniak, w pomieszczeniu z wanną przebywała fizjoterapeutka z dwojgiem dzieci, z których jedno było w trakcie kąpieli terapeutycznej, a drugie na nią oczekiwało. W pewnym momencie kobieta odwróciła się i zajęła drugim dzieckiem, a w tym czasie 10-letni chłopiec przebywający w wannie znalazł się pod wodą.

 

Śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 

 

Pomimo reanimacji podjętej przez fizjoterapeutkę i pielęgniarkę, a następnie wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe, chłopiec zmarł.

 

Według prokuratora śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Przesłuchano pracowników ośrodka i zabezpieczono dokumentację dotyczącą zmarłego dziecka i fizjoterapeutki. Ostateczne wyniki sekcji zwłok mają być znane za kilka tygodni.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie