Nie uchylą Jakiemu immunitetu. Sejm się nie zgodził

Polska
Nie uchylą Jakiemu immunitetu. Sejm się nie zgodził
Polsat News

Sejm w czwartek nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej posła klubu PiS, wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Za uchyleniem immunitetu Patrykowi Jakiemu było 178 posłów; przeciw - 242, wstrzymało się od głosu 7. Większość bezwzględna konieczna do uchylenia immunitetu to 231.

O uchylenie przez Sejm immunitetu Jakiemu wnioskował Robert Kropiwnicki (PO). Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych w pierwszej połowie marca zarekomendowała Sejmowi odrzucenie wniosku posła PO.

 

Sprawa dotyczy słów wiceministra Jakiego, które padły pod koniec stycznia 2016 r. z mównicy sejmowej. Podczas dyskusji na temat prokuratury, prowadzonej w trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał poseł Kropiwnicki.

 

W końcu głosowań, głos zabrał wiceminister Jaki. - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - oświadczył Jaki.

 

W związku z tą wypowiedzią Kropiwnicki złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia, zarzucając, że Jaki go pomówił i naraził na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania funkcji posła.

 

W pierwszej połowie marca Sejm nie zgodził się na pociągnięcie Jakiego do odpowiedzialności karnej. Wniosek w tej sprawie złożył również Kropiwnicki.

 

PAP

 

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie