Le Pen wzywa do ochrony granic i zamykania meczetów

Świat
Le Pen wzywa do ochrony granic i zamykania meczetów
PAP/EPA/MATHIEU CUGNOT

Zamach w centrum stolicy Wielkiej Brytanii pokazuje, że granice państw powinny być odpowiednio chronione - powiedziała w czwartek przywódczyni Frontu Narodowego i kandydatka na stanowisko prezydenta Francji Marine Le Pen.

W wywiadzie dla telewizji BFM i radia RMC Le Pen podkreślała, że państwa muszą współpracować, wymieniając się danymi wywiadowczymi. Zaapelowała też o zamykanie meczetów powiązanych z ekstremistami. Zaproponowała również, aby odbierać francuskie obywatelstwo osobom legitymującym się dwoma paszportami i skazanym za akty terroru.

 

- Problem, z którym się obecnie zmagamy, to działania terrorystyczne prowadzone niskimi nakładami finansowymi - powiedziała Le Pen, odnosząc się do aktów terroru z wykorzystaniem np. samochodów. Dodała, że "należy kontrolować granice".

 

Motywacją sprawcy był międzynarodowy terroryzm

 

Z najnowszych informacji wynika, że w środę w zamachu w pobliżu brytyjskiego parlamentu w Londynie zginęły cztery osoby, w tym policjant i napastnik. 29 poszkodowanych jest w szpitalach.

 

Zdaniem policji napastnik działał w pojedynkę; motywacją sprawcy był międzynarodowy terroryzm.

 

Obecnie za faworyta we francuskich wyborach prezydenckich uchodzi Emmanuel Macron, który według najnowszych sondaży ma zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze pokonać kandydatkę Frontu Narodowego.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie